Приготування стейків – це складна і клопітлива робота, яка починається ще на етапі вибору м’яса. Класичні стейки годуються із яловичини сухої або вологої витримки. Обидва види представлені в меню нашого ресторану.

Готуються стейки на іспанській гриль-печі Josper S.A. при температурі 300°, використовуючи чисте деревне вугілля, завдяки чому м’ясо завжди виходить не тільки смачним та соковитим, а ще і зберігає всі корисні властивості м’яса, серед яких:

➢ Високий рівень білку

➢ Велика кількість вітамінів та мікроелементів

➢ Нормалізація кровотворення

➢ Стимуляція обміну речовин.

В нашому мені є такі види стейків:

Стейк Торнедос. Це один із найпростіших вид стейків в приготуванні, але є помилкою заперечувати його відмінний смак. М’ясна вирізка не містить жирових тканин, а сам стейк лагідний і м’який.

Стейк Нью-Йорк. Особливість даного стейку полягає у виборі м’ясної вирізки. Для стейку Нью-Йорк використовується поперековий відділ спини бику. М’ясо в цьому відділі ніжне, характеризується невеличкою мармуровістю. Причиною цьому служить той факт, що м’язи в цьому відділі тварини не сильно задіяні під час життя.

Філе Міньйон. В приготуванні використовується вже центральна частина яловичої вирізки. Стейк характеризується відсутністю «крові» та специфічного аромату м’яса.

Стейк Рібай. Один з найпопулярніших видів стейків у світі. Рібай складається з одного великого м’яза і декількох менших. А через те, що він пронизаний жировими прошарками, своїм видом схожий на мармур, від чого і пішла назва мармурове м’ясо.

Стейк Томагавк. Цей стейк відноситься до сухої витримки більше 30 днів. Від класичного Рібая його відрізняє більша товщина м’ясної частини та наявність кістки, яка віддає м’ясу приємний горіховий аромат.

Стейк Ті-Боун. Аналогічно стейку Томагавк, відноситься до сухої витримки, але вже понад 60 днів. Це великий шмат м’яса розділяє кістка, яка нагадує літеру «Т». Цей стейк достатньо соковитий за рахунок жирових прошарок і має насичений м’ясний аромат.

ЯКІ ІСНУЮТЬ ВИДИ ПРОСМАЖУВАННЯ СТЕЙКІВ?

Існує декілька систем класифікацій, але найбільш прийнятною та обширною є саме американська система, яка нараховує 7 ступенів прожарки.

1.      Extra-rare/Blue – це, по факту, сире тепле м’ясо, яке трішки сховлдно з усіх боків і прогріте до 45-49°C всередині.

2.      Rare – температура м’яса досягає не більше 55°C. При такій прожарці стейк всередині залишається яскраво червоним, але має апетитну рум’яну скоринку.

3.      Medium-rare – температура м’яса становить 56 – 59 °C. Стейк уже без крові, всередині має яскраво-рожевий сік.

4.      Medium – найрозповсюджений варіант прожарки стейку. Температура сягає 60-65°C. А сам стейк має виражену скоринку і відрізняється світло-рожевим соком.

5.      Medium-well – температура сягає 69°C. Стейк залишається рожевим лише всередині і при розрізі витікає прозорий сік.

6.      Well done – температура даного стейку сягає 70 – 100°C.  Таке м’ясо дуже смачне та апетитне.

7.      Two well done, або Overcooked (сильно просмажене) – стейки такої прожарки характеризуються відсутністю соку. Вони достатньо сухі та тверді.

З ЧИМ МОЖНА СМАКУВАТИ СТЕЙКИ

Доповнити свою страву ви можете замовивши алкоголь.

– Carrascal Malbec, червоне сухе

– Syrah Corallilo Matetic Vineyard, червоне сухе

– Chianti Classico Riserva, червоне сухе

– Two Hands, Sexy Beast, червоне сухе

Вибір вашого напою має залежати від стейку, який ви замовили, завдяки чому алкоголь допоможе до кінця розкрити або доповнити неперевершений смак м’яса.

Leave A Comment